Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej ubogich do Banneux
Tradycyjnie w pierwszą niedzielę października odbywają się polonijne pielgrzymki do Banneux. Banneux to mała wioska, w której w latach 30-tych XX wieku ukazywała się Matka Boża małej Marietcie Beko. Dlatego i my wczesnym rankiem ( o godz. 7 rano ) przy śpiewie „Kiedy ranne wstają zorze” wyruszyliśmy Autobusem z Borken 5 października br. do Sanktuarium Matki Bożej ubogich do Banneux, w Belgii.
Czas podróży wypełniony był modlitwą i śpiewem oraz historią Objawień Matki Bożej w Banneux. O godz. 10.30 uczestniczyliśmy we wspólnym Różańcu a potem w Eucharystii, gdzie kaznodzieja przypomniał historię zwycięstwa Maryi w dziejach Kościoła. Po Mszy świętej odbył się nasz piknik i wspólne śpiewanie przy wtórze gitary. O godz. 14.00 wyruszyliśmy na Drogę krzyżową, aby włączyć się do modlitwy odkupienia świata całego – o której Jezus przypomniał św. Siostrze Faustynie.
Po wspólnej modlitwie w kaplicy Objawień wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu, ubogaceni przeżyciami tego miejsca. Dziękujemy P. Małgorzacie i wszystkim uczestnikom za udział w tej jednodniowej Pielgrzymce.